![](https://kanali1.gr/wp-content/uploads/2023/08/a1528314e8af0061e0322af77fd07b54_XL.jpg)
Πρόσκληση στους κατοίκους και τους επισκέπτες της Καλαμάτας να παρακολουθήσουν τη συναυλία που θα πραγματοποιηθεί αύριο το βράδυ στην κεντρική πλατεία και να διασκεδάσουν, απευθύνει ο Δήμος Καλαμάτας. Η συναυλία θα ξεκινήσει στις εννιά και θα συμμετέχει η εννεαμελής ορχήστρα «Ήχος του Νόμου». Επίσης θα συμμετέχει ο Γιώργος Σεντεμέντες (Εισαγγελέας).
Ο Δήμος σημειώνει ότι η συναυλία εντάσσεται στο πλαίσιο των καλοκαιρινών πολιτικών εκδηλώσεων, ενώ επισημαίνεται ότι αποτελεί και ένα «προζέσταμα» της Λευκής Νύχτας, που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 2 Σεπτεμβρίου και στην οποία θα δώσει συναυλία η Ελένη Τσαλιγοπούλου.