![](https://kanali1.gr/wp-content/uploads/2024/04/KLIMATIKH_ALLAGH_SOCIAL_WEB-04_Medium-1024x534.png)
Εκδήλωση με θέμα την κλιματική αλλαγή και τις δασικές πυρκαγιές διοργανώνει ο Δήμος Καλαμάτας, σε συνεργασία με το Δασαρχείο και την Πυροσβεστική Υπηρεσία Καλαμάτας την Παρασκευή 26 Απριλίου στις 19:00 στο Δημοτικό Πνευματικό κέντρο Καλαμάτας. Σκοπός της επιστημονικής ημερίδας είναι να ενημερώσει και να δημιουργήσει ευαισθησίες στους πολίτες για ένα τόσο σημαντικό θέμα.
ΣΑΕΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
Τμήμα : Δημοσιογραφίας, Συντακτών και ρεπόρτερ. Δ’ εξάμηνο
σπουδάστρια : Θεοδώρα Σκαφιδά