![](https://kanali1.gr/wp-content/uploads/2023/09/9397ea82974862f5ebbf577f3ce5dd43_XL.jpg)
Μεγάλη αντιπροσωπεία του συνδυασμού του δημάρχου Καλαμάτας, “Δημιουργική Πρωτοβουλία για το Δήμο Καλαμάτας”, Θανάση Βασιλόπουλου, με επικεφαλής τον ίδιο, επισκέφθηκε σήμερα, Τρίτη, το πρωί, τον Μητροπολίτη Μεσσηνίας, Χρυσόστομο…
Όπως σημειώνει η Μητρόπολη Μεσσηνίας σε σχετικό δελτίο Τύπου, “ο Δήμαρχος με τους συνεργάτες του ζήτησαν την ευχή του Μητροπολίτη για τον προεκλογικό τους αγώνα και την επιτυχή έκβαση αυτού. Ο Σεβασμιώτατος εγκαρδίως ευχαρίστησε για την επίσκεψη, ευχόμενος σε όλους κάθε επιτυχία για την πρόοδο και την προαγωγή του Δήμου Καλαμάτας”.