Πρόταση Ψηφίσματος κατά του νομοσχεδίου που ιδιωτικοποιεί το νερό
![](https://kanali1.gr/wp-content/uploads/2023/03/μακαρης.jpg)
Την έκδοση ψηφίσματος κατά του πολυνομοσχεδίου του υπουργείου Περιβάλλοντος, το οποίο οδηγεί στην ιδιωτικοποίηση του νερού, θα εισηγηθεί τη Δευτέρα, στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Καλαμάτας, ο Μανώλης Μάκαρης, επικεφαλής της δημοτικής παράταξης «Ανοιχτός Δήμος – Ενεργοί Πολίτες». Υπογράμμισε στο ψήφισμά του ο Μανώλης Μάκαρης ότι με την ιδιωτικοποίηση του νερού υπάρχει σοβαρός κίνδυνος να συμβεί ότι συνέβη με την ιδιωτικοποίηση της αγοράς ενέργειας, όπου χιλιάδες νοικοκυριά καταδικάστηκαν σε ενεργειακή φτώχεια.